Klima-Expert Klimatyzacja Rzeszów strona główna

Fotowoltaika

klima-expert.pl Klima-Expert Klimatyzacja Rzeszów Fotowoltaika

Fotowoltaika to nowoczesna technologia opierająca się na zamianie promieniowania słonecznego na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Zestawy fotowoltaiczne składające się z modułów fotowoltaicznych, inwertera, zabezpieczeń elektrycznych, konstrukcji montażowych kabli i koletorów, podłącza się do instalacji elektrycznej budynku, dzieki czemu możemy wykorzystać energię słoneczną w naszych domach/obiektach.

 

Instalacje fotowoltaiczne cechują się wieloma zaletami:

- umożlwiają nam oszczędzanie pieniędzy poprzez wykorzystanie wyprodukowanej energii na bieżęce potrzeby, bądź możemy oddać energię do sieci energetycznej, z której poźniej możemy ją z powrotem odebrać (chcesz wiedzieć więcej nt. systemu opustów ? - zapytaj naszego sprzedawcę ...),

- zabezpieczamy się przed podwyżkami cen energii elektrycznej,

- systemy są praktycznie bezobsługowe i nie wymagają częstych przeglądów,

- długie okresy gwarancji = pewność długotrwałej produkcji i korzyści z tego tytułu płynących,

- producenci modułów fotowoltaicznych gwarantują co najmniej 80% wydajność swoich produkctów po aż 25 latach,

- redukujemy ilość emitowanego CO2 oraz szkodliwych substancji do atmosfery.

 

Energia pozyskiwana dzięki fotowoltaice może być zużywana na bieżąco, ale również magazynowania luba sprzedawana. Czy system ten się opłaca? Decydując się na instalację paneli fotowoltaicznych warto wziąć pod uwagę to, że inwestujemy pieniądze w rozwiązanie, które później przez wiele lat dawać nam będzie darmową energię elektryczną. Ilość produkowanego prądu zależy od:

a) wielkości systemu fotowoltaicznego,

b) nasłonecznienia w danym regionie,

c) nachylenia modułów oraz ich usytuowania względem stron świata,

d) ewentualnych zacienień,

e) pór roku,

f) jakości komponentów.

 

I tak na przykład panele fotowoltaiczne, których moc wynosi 1kWp mogą w ciągu roku w Polsce wytworzyć około 1000 kWh energii elektrycznej. Aby dostarczyć do obiektu ilość energii elektrycznej na optymalnym poziomie i tym samym znacząco zmniejszyć rachunki za prąd (w szczególności przy wykorzystaniu systemu opustów), należy przede wszystkim dobrać wielkość systemu fotowoltaicznego do typowego rocznego zużycia energii (dane z faktur za energię elektryczną).

 

Panele słoneczne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby rozpocząć oszczędzanie pieniędzy na enerii elektrycznej. Fotowoltaika to rozwiązanie, dzięki któremu przez wiele lat będziemy mogli pozyskiwać domową energię elektryczną a co więcej, jest to tęz system przyjazny środowisku naturalnemu - idealne rozwiązanie dla osób, którym los naszej planety nie jest obojętny.